Na Przegibek i Bendoszkę

Proponowana trasa: Bacówka PTTK na Rycerzowej - Młada Hora - dolina Rycerek - schronisko na Przegibku - rezerwat "Dziobaki" - Bacówka PTTK na Rycerzowej.

Opis proponowanej trasy: wędrówka łatwa i przyjemna znakowanymi szlakami turystycznymi, głównie lasami bukowo-świerkowymi, czasami polanami. Po drodze istnieje możliwość dłuższego odpoczynku w schronisku na  Przegibku, gdzie w razie potrzeby można zaspokoić głód i pragnienie. Zachęcamy wejść na szczyt Bendoszka Wielka (ok.15 minut), z którego roztacza sie rozlegla panorama na okoliczne pasma górskie, a w 2000 roku został postawiony Krzyż Jubileuszowy. Trasa powrotna z Przegibka na Rycerzową wiedzie przez rezerwat "Dziobaki", gdzie podziwiać można ponad 120-letni drzewostan.

Czas przejścia: około 5 godzin

Ostatnio dodane zdjęcia

Kierunek Rycerzowa!

Twoje miejsce w górach

Do zobaczenia :)

NOCLEGI Ujsoły i okolice, noclegi od 20 zł, aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystykaNOCLEGI Rajcza i okolice, noclegi od 20 zł, aktualna baza noclegowa, kwatery, pokoje, pensjonaty, wille, agroturystykaNOCLEGI Beskid Żywiecki i okolice - Noclegi już od 30 złOgólnopolski Portal Turystyczny Infoturystyka.pl - noclegi, hotele, pensjonaty, kwatery, pokoje gościnne, agroturystyka

Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net