Jak dotrzeć do bacówki

Możesz do nas dojechać:

POCIĄGIEM
Do stacji w Rajczy, Rycerce Dolnej, Soli i Zwardonia, skąd dalej pieszo znakowanymi szlakami turystycznymi (patrz mapka). Przyjeżdżają tam bezpośrednie pociągi z Żywca, Bielska-Białej, Katowic.

AUTOBUSEM
Do miejscowości jak wyżej oraz Ujsół, Glinki i Soblówki, skąd dalej pieszo znakowanymi szlakami turystycznymi (patrz mapka). Kursują tam bezpośrednie autobusy z Żywca (rozkład jazdy) www.thermo-car.pl.

SAMOCHODEM
Do miejscowości jak wyżej, choć najlepiej do Soblówki, gdzie obok kościoła na parkingu można zaparkować samochód i najszybciej w ok. 1,5-2 godziny szlakiem czarnym lub żółtym dotrzeć do bacówki.

W razie potrzeby lub kłopotów z komunikacją służymy pomocą w wynajęciu prywatnych busów.
BUS - Tomek Margol 604 273 951,

Do Bacówki PTTK na Rycerzowej można dojść szlakami: (mapka)

UWAGA! Powyższe czasy przejść są orientacyjne i zależą od indywidualnej kondycji turysty oraz warunków atmosferycznych, szczególnie w warunkach zimowych mogą ulec wydłużeniu.

Zimą najłatwiej dotrzeć do nas z Soblówki szlakiem czarnym. Jest on często przejeżdżany przez quada lub skuter śnieżny, który ubija śnieg co bardzo ułatwia dojście nawet w trudnych warunkach. W każdej chwili udzielamy informacji o panujących warunkach śniegowych (tel. 606436036).

Z Bacówki można dotrzeć do schronisk:

 

Bacówka PTTK na Rycerzowej - Mapa poglądowa szlaków turystycznych

mapabacowkarycerzowaszlaki_640

 

 

Ostatnio dodane zdjęcia

Kierunek Rycerzowa!

Twoje miejsce w górach

Do zobaczenia :)


Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net