Krótko o bacówce

bacowkarycerzowawidokBacówka PTTK na Rycerzowej (1120 m n.p.m.), jest schroniskiem górskim położonym na terenie Beskidu Żywieckiego, 35 km na południowy zachód od Żywca i 115 km od Katowic - stolicy województwa. Oferujemy 34 miejsca noclegowe w budynku, który został wykonany tradycyjnie z drewnianych bali. Do dyspozycji mamy schludne i przytulne pokoje: dwu, trzy, pięcio i dziesięcioosobowe. W każdym z nich są półki, wieszaki, lustro oraz dwa koce na łóżko. W izbach wieloosobowych znajdują się łóżka pojedyncze oraz piętrowe. Całe schronisko ogrzewane jest centralnym ogrzewaniem z własnej kotłowni i kominkiem grzewczym. Gdy brakuje miejsc na łóżkach, zostają jeszcze ławy i podłoga w słonecznej, kameralnej jadalni. Głównym atutem naszej jadalni, poza górskim wystrojem, jest urzekająca panorama Tatr roztaczająca się wprost z południowych okien oraz kominek, przy którym często brzmią struny gitary i nie tylko... Do Waszej dyspozycji mamy również toalety, umywanie oraz prysznice. Poza ciepłym i przytulnym kątem do spania polecamy smaczne, gorące dania (również wegetariańskie) z naszej schroniskowej kuchni, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie mamy także słodycze, napoje, piwo, pocztówki, książeczki GOT, mapy oraz wiele innych przydatnych na szlaku artykułów. Bufet czynny jest od 8:00 do 20:00 (gorące posiłki do 19:00), a czasami i dłużej. Zostaniesz u nas zawsze mile obsłużony i uzyskasz potrzebne informacje turystyczne.
bacowkarycerzowasrodekDla grup, po wcześniejszym ustaleniu prowadzimy całodzienne, pyszne domowe wyżywienie. Mamy także, wygospodarowany kąt do pichcenia na  kuchence wraz ze zlewem do mycia naczyń. Jako jedno z niewielu schronisk nie posiadamy prądu. Do oświetlenia bacówki wykorzystujemy agregat prądotwórczy 230V, solary fotowoltaiczne wraz z akumulatorami 12V.
Jeżeli będziecie mieli ochotę na relaks pożyczycie u nas szachy, karty, gry planszowe, dobrą książkę, a dla niestrudzonych wędrówką mamy piłkę do siatkówki, a zimą sanki i jabłuszka. Posiadamy również możliwość wypożyczenia rakiet śnieżnych. Gdy lubicie wędrować z własnym namiotem, służymy terenem wokół schroniska z możliwością korzystania ze wszystkich urządzeń. 
Przez cały rok organizujemy różne cykliczne imprezy (koncerty, turnieje, slajdowiska).
Dotrzecie do nas pieszo, na rowerze górskim, a zimą dodatkowo na nartach lub rakietach śnieżnych (brak możliwości dojazdu samochodem). Prowadzą do nas szlaki turystyczne z Soblówki, Rycerki, Rajczy, Ujsół, Zwardonia.
Zimą najłatwiej dotrzeć do nas szlakiem czarnym z Soblówki, który często przecierany jest przez skuter śnieżny.
Mamy nadzieję, że gdy nas odwiedzicie, spodoba Wam się okolica oraz panujący w bacówce klimat górskiego schroniska. Będziecie wtedy częstszymi, nie tylko "wirtualnymi" gośćmi w naszych progach.
Do zobaczenia !!! 
gospodarz bacówki

Ostatnio dodane zdjęcia

Kierunek Rycerzowa!

Twoje miejsce w górach

Do zobaczenia :)


Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net